Ozon Terapi

Ozon Terapi Nedir?

Medikal ozon daima saf ozon ve saf oksijenin karışımı şeklinde kullanılır. Uygulamaya bağlı olarak ozon konsantrasyonu 1 ve 100 µg/ml (0.05 – 5 %O3) arasında değişir. Ozon terapist, ozon terapi konusunda eğitimli bir doktor, hastanın durumu ve tıbbi endikasyona göre hastanın alacağı komple dozu belirler.

Nöral Terapi

Nöral Terapi Nedir?

Nöralterapi; bozulmuş olan beden fonksiyonlarının, lokal anestezik (LA) maddeler kullanılarak vejetatif sinir sisteminin (VSS) uyarılması veya uyarının engellenmesi sonucunda organizmanın regülasyonunun sağlanması ve beden fonksiyonlarının yeniden normale döndürülmesi esasına dayanan bir tedavi şeklidir

PRP Tedavisi

PRP Tedavisi Nedir ?

PRP İngilizce “Platelet Rich Plasma” ifadesinin baş harflerinden türetilmiş olup, trombositten zengin plazma anlamına gelmektedir.Bu yöntemde ilaç hastanın kendi kanından hazırlanmaktadır.

Yani doğal bir tedavi yöntemidir.

Kupa Tedavisi (Hacamat)

Kupa Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hacamat tedavisi bir nevi cerrahi müdahaledir. Kime ve nasıl yapılacağı tüm tedavi metodlarında olduğu gibi doktor tarafından belirlenmelidir. Uygulamayı, doktorun yada doktor kontrolünde sağlık personellerinin yapması gereklidir.

Prolo Terapi

Prolo Terapi Nedir ?

Eklem, kıkırdak, ligamentler ve tendonlar için mükemmel bir tedavi yöntemidir. Tedavi yönteminde esas hasarlı bölgeye verilecek proliferatif solüsyonlarla irritasyon oluşturmaktır. Bu şekilde hasarlı-zayıf bölgede kan akımını artırmak suretiyle vücudun tamirci hücrelerini ilgili bölgeye çağırarak vücudun kendi kendine tedavi etmesi sağlanmaktadır.

Perineral Enjeksiyon

Perineral Enjeksiyon Nedir?

Perinöral enjeksiyon tedavisi; kas-iskelet sistemindeki hasarlanmalarla oluşan nöropatik ağrı ve diğer ağrılı durumları tedavi etmek için kullanılan regeneratif tıbbın en yeni adımıdır. Lyftogt tekniği olarak da isimlendirilmektedir.Perinöral enjeksiyon tedavisi hasarlı-inflame sinirlerin düzelmesi ve doku fonksiyon restorasyonu için cilt altına yapılan medical enjeksiyon tekniğidir.

Mezo Terapi

Mezoterapi Nedir ?

Mezoterapi; vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin tek başlarına ya da genellikle karışım halinde derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon ile uygulanması tekniğidir. Enjekte edilecek maddeler kişiye ve kişinin isteklerine uygun olarak seçilir.